UkrainianPolish

Офіційні візити

ЛЕГЕНДАРНА МЕДСЕСТРА МАЙДАНУ У МУЗЕЇ СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

Olesya-9

Сьогодні, 24.06. 2022, до музею Юліуша Словацького завітала незвична 

279217676 1094393457792886_2941020939051822048_n

гостя - Олеся Жуковська – легендарна медсестра-волонтер, учасниця

Олеся – уродженка Кременця, навчалася у Кременецькому медичному училищі ім. Арсена Річинського. На Майдан вперше приїхала 4 грудня 2013 року. Жила в наметах, у Будинку профспілок та Київській міській держадміністрації. Чергувала, розносила ліки, приймала пацієнтів у КМДА.20 лютого біля Лядських воріт була поранена кулею снайпера в шию. 

Куля пройшла за сантиметр від сонної артерії. Олеся Жуковська відзначена орденом «За мужність»III ступеня — «за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, 

279369149 1094393347792897_7941346694533140509_n

прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності». Революції Гідності. Олеся відвідала виставку художніх робіт Ольги Зозулі, що зараз демонструється у музеї.

Олеся Жуковська навчалася у Київському Національному медуніверситеті ім. Богомольця, неодноразово брала участь у дипломатичних місіях,








____________________________________________________________________

ВОЛОНТЕРИ У МУЗЕЇ СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

 

imgonline-com-ua-Resize-Ie1NonB6bse8D84Протягом минулого тижня – (10-17.07.2021), у Кременці перебувала група волонтерів із Польщі. Це – представники Фундації культурної спадщини, а також учні та випускники ХХVII ліцею ім. Т. Чацького у Варшаві. Із історією міста та найвизначнішими пам’ятками гостей ознайомив заступник міського голови Микола Матвіюк. Музей Юліуша Словацького став центром зустрічей волонтерів із кременецькими художниками, творчими людьми різних напрямків. Працівник музею Станіслав Люткевич супроводжував волонтерів на Скелі Словацького. У планах гостей – видати путівник-есей, де, на основі власних вражень, описати сучасний Кременець, його найважливіші об’єкти та людей, які творять обличчя міста, – митців, молодь. Волонтери займалися прибиранням та впорядкуванням монастирського цвинтаря.

imgonline-com-ua-Resize-50JAUhtH8yhlimgonline-com-ua-Resize-IogZQLd9nL



ПОЛЬСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ В МУЗЕЇ СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

213030899 916846265547607_5555239390221875765_n

03.07. 2021 до музею прибула група із 2 Польського телебачення TVP для реалізації історично-документальної програми про спільну українсько-польську культурну спадщину.

Автор сценарію - Вальдемар Лавецкі.

Мета програми - пропаганда туристичних принад Кременця і, зокрема, музею Великого Кременчанина.

Із музейною експозицією гостей ознайомила ст. наукова співробітниця Олена Гаськевич.


_____________________________________________________________________________

МОЛОДЬ ІЗ ПОЛЬСЬКОГО ТОВАРИСТВА ім. ВЛАДИСЛАВА РЕЙМОНТА (м. РІВНЕ) В МУЗЕЇ СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

26.09.2020, у музеї відбулася зустріч із молоддю із Польського товариства ім.. Владислава Реймонта (м. Рівне).

Голова Товариства - Владислав Багінський. Вчителька польської мови та літератури – Ельжбета Піотровська. Зустріч розпочалася екскурсією по музейній експозиції (екскурсовод – ст. науковий співробітник музею Олена Гаськевич. Згодом, у музейному салоні відбулося читання поезій Юліуша Словацького. Звучали твори: «До Людвіки Бобрової», «Гробниця Агамемнона», «У щоденник Софії Бобрівни», «Мій заповіт», а також – вірш-пророцтво про словянського папу.



ВІЗИТ ПОЛЬСЬКИХ ВОЛОНТЕРІВ. ФОРТЕПІАННИЙ КОНЦЕРТ

Друк PDF

О. Гаськевич (H. Haśkiewicz)

23 вересня 2020 року музей Юліуша Словацького відвідала група польських волонтерів із Товариства Академічної Традиції. Всі вони – вихованці та випускники ліцею ім. Тадеуша Чацького у Варшаві. Керівник групи – Даніель Подканьскі. Волонтери прибули до Кременця аби впорядковувати історичну частину Монастирського (Василіанського) цвинтаря. Із музейною експозицією молодь ознайомила ст.науковий співробітник Олена Гаськевич. Потім, у музейному Салоні, відбувся фортепіанний концерт одного із учасників групи – Станіслава Лопушинського, випускника Варшавської музичної академії ім. Фридерика Шопена. У його віртуозному виконанні звучали твори Баха, Гуно, Шопена.

 


 

ПОСОЛ ПОЛЬЩІ В УКРАЇНІ БАРТОШ ЦІХОЦКІ В МУЗЕЇ СЛОВАЦЬКОГО.

Друк PDF

АКЦІЯ ЧИТАННЯ «БАЛЛАДИНИ»

 

Цьогоріч, у зв’язку із пандемією, музей Юліуша Словацького змушений був відмовитися від традиційних масштабних урочистостей, присвячених черговій річниці всесвітньо відомого поета. Однак, святкування, хай і в камерному форматі все ж заплановані. Так, 3 вересня 2020, напередодні річниці, музей відвідав із неофіційним візитом Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкі з дружиною. Вони прибули, щоб долучитися до організованої з ініціативи президента РП акції Національного Читання «Балладини» Юліуша Словацького. Слова відомої драми звучали у родинній садибі поета особливо проникливо. Високі гості поспілкувалися із директором музею Тамарою Сеніною, та оглянули експозицію. Далі їх чекала зустріч із представниками Польського Товариства, організована головою Товариства Маряном Канею та відвідини польського цвинтаря, куди їх супроводив працівник музею Словацького Станіслав Люткевич.




СПОНТАННИЙ ВІЗИТ ВИСОКИХ ГОСТЕЙ

Друк PDF

 19.07.2020   у рамках приватного візиту, музей Юліуша Словацького відвідали: перший віце прем’єр уряду Республіки Польща Яцек Сасін, директор політичного кабінету віце прем’єра Ришард Мадзяр, консул РП в Луцьку Піотр Матусяк та інші, супроводжуючі їх, особи. Екскурсію по музею високим гостям проводила ст. науковий співробітник Олена Гаськевич.


 

.

Друк PDF

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ПРЕДСТАВНИКІВ ЛЮБЛІНСЬКОГО ВОЄВОДСЬКОГО МУЗЕЮ

 

28-29 травня Тернопільщину відвідали представники Люблінського воєводського музею (РП).


Візит відбувся у рамках підписаної угоди про співпрацю між Люблінським воєводським музеєм та обласним музеєм Юліуша Словацького в Кременці, Тернопільським обласним краєзнавчим музеєм та Тернопільським художнім музеєм. Метою візиту було ознайомлення із напрямками роботи і фондами музеїв Тернопільщини та обговорення шляхів подальшої співпраці. Робоча зустріч відбулася 29 травня у Тернопільській обласній Раді з участю голови Тернопільської обласної Ради Віктора Овчарука та керівника відділу аналізу виконання програм залучення інвестицій та промоцій Тараса Борука. Сторонами було обговорено можливості спільної участі у грантових програмах та залучення позабюджетних коштів.

 

 

 

                                                                   П Р О Г Р А М А

 

       ПЕРЕБУВАННЯ ДЕЛЕГАЦІЇ З МУЗЕЮ ЛЮБЛІНСЬКОГО

 

                             В ЛЮБЛІНІ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ

 

                                      

 

Перелік членів делегації:

 

Małgorzata Kowalczyk – ( Малгожата Ковальчик – головний спеціаліст із залучення позабюджетних коштів та міжнародної співпраці)

 

Jarosaw Cymerman (доктор філології Ярослав Циммерман – завідуючий музеєм Ю. Чеховіча (філії Люблінського воєводського музею)

 

Wojciech Gierszon (Войцех Гершон – зав.відділом транспорту)

 

 

 

                               П О Н Е Д І Л О К, 28 ТРАВНЯ

 

10.00 – приїзд до Кременця у музей Юліуша Словацького.

 

10.30 – 11.30 – екскурсія музейними залами (проводить головний зберігач фондів Оксана Зуб)

 

11.30 - 13.00 – робоча зустріч у кабінеті директора із Тамарою Сеніною

 

13.00 - 14.00 – обід

 

14.00 – 17.00 – екскурсія Кременцем «Слідами Корола-Духа», місцями, повязаними із постаттю Юліуша Словацького (проводить старший науковий співробітник Олена Гаськевич)

 

17.00 – 19.00 – екскурсія в Почаїв, до історико-архітектурного комплексу Почаївської лаври (проводить старший науковий співробітник Олена Гаськевич).

 

                                         В І В Т О Р О К, 29 ТРАВНЯ

 

8.30 – продовження екскурсії Кременцем

 

11.30 – виїзд до Тернополя

 

13.00– обід

 

15.00 – зустріч у Тернопільській обласній Раді

 

15.40– відвідини Обласного художнього музею

 

Екскурсія музеєм, робоча зустріч із директором Ігорем Дудою

 

– відвідини Обласного краєзнавчого музею.

 

Екскурсія музеєм, робоча зустріч із директором Степаном Костюком

 

18.00 – відїзд

 

 

 

ДИРЕКТОР

 

МУЗЕЮ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО                            Т. Г. СЕНІНА


 

 


 

ВРУЧЕННЯ НАГОРОДИ СТАНІСЛАВУ ЛЮТКЕВИЧУ

Друк PDF

 

28 червня у музеї Юліуша Словацького працівнику музею Станіславу Люткевичу вручено нагороду – прапор Республіки Польща із канцелярії Сенату.

Цю нагороду призначають суспільна організація «Мости», фонд «Допомога полякам на Сході» та Об’єднання харцерів РП для діячів польської культури закордоном. Станіслав Люткевич – у минулому багаторічний голова польського Товариства ім. Юліуша Словацького в Кременці, 15 років працює у музеї Поета, усе своє свідоме життя сприяє збереженню польської культурної спадщини та діє на користь зближення польської та української культур. Нагороду вручив Давід Зімноводський з нагоди ювілею Станіслава Люткевича.


 


 



.

Друк PDF

ГОСТІ ІЗ МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ПОЛЬЩІ У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

19 липня музей Юліуша Словацького відвідали заступник директора Департаменту співпраці з Полонією і поляками за кордоном МЗС РП Славомір Ковальський і консул РП в Луцьку Тереза Хрущ, які відвідали Кременець у справах співпраці із місцевою Полонією. Экскурсію по музею гостям провела старший науковий співробітник Олена Гаськевич.


 


ВІЗИТ МІНІСТРА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ДО МУЗЕЮ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

 

11 жовтня 2019 року із робочим візитом музей Юліуша Словацького відвідала делегація на чолі із міністром Адамом Квятковським (канцелярія президента РП). 

 

У складі делегації були також Войцех Настула (бюро співпраці з Полонією і поляками закордоном), Посол РП у Києві Бартош Ціхоцкі, генеральний консул РП у Луцьку Вєслав Мазур, інші офіційні особи.

 

Високих гостей у музеї вітали заступник міського голови М. Матвіюк та директор музею Т. Сеніна, яка ознайомила гостей із історією створення та діяльністю музею. Екскурсію по експозиції провела ст.науковий співробітник О. Гаськевич. Працівник музею Станіслав Люткевич опровадив делегацію по католицькому цвинтарі.

 

 


 

 

ТРИНАДЦЯТИЙ СЕМІНАР ПОЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ І МОВИ В МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

 

Проводить Ярек Банись (Фундація Світло зі Сходу)

Семінар відбувся 3 травня і був присвячений історії творення польської конституції). Дискусія відбувалася з участю Ніка Дуброви, волонтера з США від Корпусу Миру, який розповів про історію творення конституції США.



.

Друк PDF

ВІЗИТ ГЕНЕРАЛЬНОГО КОНСУЛА РП У ЛУЦЬКУ ВЄСЛАВА МАЗУРА

Напередодні 100 річчя дня Незалежності Польщі Кременець відвідав Генеральний Консул РП у Луцьку Вєслав Мазур.


Детальніше...

.

Друк PDF

«Діалог юних-2018» у музеї Юліуша Словацького

23 – 27 вересня до нашого музею завітала група молоді із Хожівського ліцею імені Юліуша Словацького – члена Європейської родини шкіл, які носять ім’я польського романтика.

Детальніше...

МІЖНАРОДНИЙ ПРОБІГ АНТИКВАРНИХ АВТОМОБІЛІВ У КРЕМЕНЦІ

Друк PDF

23 липня через Кременець пройшов міжнародний пробіг антикварних автомобілів в Україні «Слідами трилогії Г. Сенкевича», організований спільно з СAAR міжнародним клубом античних автомобілів та райдів – (польський підрозділ, м. Варшава) та АФК ЗАЗ Козак (м.Львів).

Маршрут пробігу – Варшава-Львів-Кременець-Збараж-Тернопіль-Теребовля-Кам’янець-Подільський-Сатанів-Тернопіль-Золочів-Жовква-Варшава.

В пробігу брали участь представники Польщі, Німеччини, Данії та України. Стараннями директора музею Ю. Словацького Тамари Сеніної, для учасників райду було організовано коротку екскурсію центром міста з оглядом будівель Кременецького Ліцею, яку провели гостям міста колишній директор краєзнавчого музею Григорій Грохольський та старший науковий співробітник музею Словацького – Олена Гаськевич. Вона ж ознайомила учасників із експозицією музею Юліуша Словацького. В музеї для гостей організовано брейк-каву. Під час пішої екскурсії автомобілі учасників пробігу були виставлені біля приміщення Адміністрації для огляду кременчан.

 

 

 

 


 

.

Друк PDF

ВІЗИТ ДИРЕКТОРА ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ М ТАРНОБЖЕГ

5-6 травня у музей Юліуша Словацького прибув із діловим візитом директор історичного музею м. Тарнобжег др. Тадеуш Зих.


Під час робочої зустрічі була підписана Угода про співпрацю між двома музеями. Сторони опрацювали основні перспективи співпраці у галузі залучення позабюджетних коштів та участі у грантових програмах.


 


 

ВІДВІДИНИ МУЗЕЮ ОЧІЛЬНИКАМИ РАЙОННИХ РАД

Друк PDF

 

23 квітня музей Юліуша Словацького відвідала делегація голів районних Рад Тернопільської області на чолі із головою обласної Ради Віктором Овчаруком.

 

УЧАСТЬ ДЕЛЕГАЦІЇ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ТИЖНІ ІННОВАЦІЙ У ЛЮБЛІНІ,,

Друк PDF

   7листопада 2017 року делегація від Тернопільщини, очолювана головою обласної ради Віктором Овчаруком та головою обласної державної адміністрації Степаном Барною, 

   З дружнім робочим візитом побувала в польському місті Люблін. Поїздка відбулася на запрошення маршалка Люблінського воєводства Славоміра Сосновського і в рамках форуму Європейського тижня інновацій перебування делегації мало різносторонній характер. 23435149 1112570518846532_4725459495565632245_n

З ініціативи голови Тернопільської обласної ради В. В. Овчарука та його попередньої домовленості, цього дня була підписана Угода про співпрацю між Люблінським музеєм у Любліні та комунальними музеями Тернопільської області: обласним краєзнавчим музеєм, обласним художнім музеєм, обласним літературно-меморіальним музеєм Юліуша Словацького в м. Кременці. Польську сторону під час підписання Угоди представляла директор Люблінського музею Катажина Мєчковська, українську – директор обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького в м. Кременці – Тамара Сеніна. Вони і погодили програму співпраці на 2017-2020 роки в плані реалізації майбутніх спільних бізнес-проектів. 

   З цього приводу, напередодні візиту в Люблін, в жовтні, у кабінеті голови обласної ради відбулася зустріч з директорами обласних музеїв, а, згодом, і нарада в актовому залі для всіх установ – об’єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Тернопільської області щодо участі у грантових програмах, спрямованих на пошук позабюджетних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами. То ж, оскільки співпраця з Польщею на шляху вступу України до Євросоюзу є дуже важливою, то і робочі візити керівництва області й інших представників від Тернопільщини до сусідньої держави є зрозумілими. Вони – задля отримання відповідного досвіду, реалізації спільних проектів і перемог. 

Тамара Сеніна
музею Юліуша Словацького в м. Кременці

На фото: голова обласної ради Віктор Овчарук і голова обласної державної адміністрації Степан Барна під час підписання протоколу намірів між Тернопільською обласною радою, Тернопільською ОДА та Люблінським воєводством. 7 листопада 2017 р., м. Люблін. Фото Івана Дідича

На фото: Тамара Сеніна (директор музею Юліуша Словацького) і Катажина Мєчковська (директор Люблінського музею), під час підписання Угоди. 7 листопада 2017 р., м. Люблін. Фото Івана Дідич

100


ВІЗИТ ОФІЦІЙНОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ З ТОМАШЕВА-ЛЮБЕЛЬСЬКОГО (РП) З ПРЕДСТАВНИКАМИ КЕРІВНИЦТВА КРЕМЕНЕЦЬКОГО РАЙОНУ В МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

100


ПРЕДСТАВНИКИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ТА ДЕПУТАТИ СЕЙМУ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

Тамара СЕНІНА, 

директор музею Юліуша Словацького 

DSC0035110 червня 2017 року музей Юліуша Словацького відвідали учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму з участю депутатів Комісії фізичної культури, спорту та туризму Сейму Республіки Польща. Музей став одним із важливих об'єктів огляду офіційної делегації, оскільки темою засідання було «Використання та захист об'єктів культурної спадщини України та Польщі з туристичною метою». 

Після завершення екскурсії по залах у супроводі наукового працівника Олени Гаськевич музейна Книга відгуків поповнилась новими враженнями. 

«Виражаємо вдячність пані директору і всім працівникам музею за розвиток культури і шанобливе та дбайливе ставлення до пам 'яті родини Юліуша Словацького, сина землі Кременецької, і великого Поета. Посли Сейму УII скликання». 

«Комітет Верховної Ради України з питань сім 'ї, молодіжної політики, спорту і туризму щиро бажає колективу Юліуша Словацького подальших успіхів на ниві польської та української поезії Юліуша Словацького, яка єднає український та польський народи, єднає світ та надихає на майбутній розквіт Вашого краю. З повагою Віра Скалозуб - зав секретаріатом і Народні депутати України»

DSC00352 DSC00354 DSC00355
 DSC00357 DSC00358  DSC00360 
 DSC00362  DSC00363 DSC00367 
 DSC00369 DSC00370  DSC00372 

100


ГОСТЯ ІЗ ЧИКАГО

Друк PDF

 Аліна ШУЛЬГАН, 

Кременець належить до тих міст, які діють особливим магнетизмом. Побачивши його раз, хочеться повертатися сюди знову і знову. 

DSC07384

Багата історія, добрі традиції, чудові краєвиди створюють незвичну атмосферу міста, котру постійно хочеться відчувати не лише кременчанам, а й  зовсім стороннім людям, яким хоч раз, довелося тут  побувати. 

На початку лютого музей відвідала Летисія Ридлєвська із Чикаго. В минулому – економіст-аналітик, якій довелося працювати не тільки у США, але і в інших країнах світу. Вона поєднала в собі чимало зацікавлень, одне з яких – бажання писати. Саме це і привело її в черговий раз у Кременець.

Родина пані Летисії мігрувала з Польщі до Америки під кінець XIX століття, де вона народилася і провела своє життя. Підростаючи, все більше цікавилася мовою, культурою і традиціями Польщі і в певний період життя, відчула потребу поїхати і побачити, як виглядає земля, де народилися її предки. Хотіла почути рідну мову. Мріяла також доторкнутися до історії, яка знаходилася уже поза межами Польщі. Успішно реалізувала заплановане. Поїхала спочатку в Литву, а потій побувала в Україні. Першим містом, яке побачила тут, був Львів, наступним Кременець, про винятковість  якого чула багато. Знала також, що тут народився польський романтик Юліуш Словацький. Хотіла відвідати музей Поета. Краса міста її зачарувала і ось уже вкотре вона повертається сюди, що поринути в його надзвичайну атмосферу, черговий раз прийти до нашого музею, зустрітися і поспілкуватися з людьми, котрі є живими свідками історії міста. 

Під час першого перебування у 2010 році, Летисія Ридлєвська відвідала пані Ірену Сандецьку, найстаршу польку нашого міста. Враження про цю зустріч було незабутнім. Коли повернулася через рік, пані Ірена уже померла. Чергової зустрічі не відбулося. Та в серці залишилися найтепліші почуття і приємні спогади про цю особливу жінку і вона вирішила написати про неї художню розповідь. З часом ця ідея переросла у щось більше – написати книгу, доповнивши її інформацією про суспільне і культурне життя Кременця .   

Зустріч у музеї була цікавою. Ми мали приємну нагоду  допомогти пані  Летисії у накопиченні матеріалів до книги. Проте, це не остання зустріч із нею. Адже пані Летисія має намір знову відвідати нас навесні…


100


ВІДЗНАКИ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Друк PDF

Вручено відзнаки громадянам України за вагомий внесок у популяризацію і розвиток польської культури.

 

   22 червня 2016 у приміщенні ‪‎Посольства Республіки Польща в Україні відбулась церемонія нагородження українських діячів культури польськими державними відзнаками і нагородами. Серед нагороджених осіб письменник, літературознавець, літературний критик, громадський діяч, дисидент радянських часів Іван Дзюба, генеральний директор Національної філармонії України Дмитро Остапенко, письменник, культуролог, літературознавець Мирон Петровський, директор Кременецького обласного музею Юліуша Словацького Тамара Сеніна та письменник, поет і перекладач Сергій Жадан.

01 02

03 04

05 06


У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО.

Друк PDF

Тамара СЕНІНА,

директор музею Юліуша Словацького

у музеї

  5 лютого обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького відвідала представник Міністерства культури України – заступник начальника управління стратегічного планування культурного розвитку та регіональної політики у сфері культури – начальник відділу аналізу та прогнозування соціокультурного розвитку регіонів Оксана Володимирівна Іонова. Її супроводжував начальник управління культури Тернопільської облдержадміністрації Григорій Платонович Шергей, який знайомив гостю з пам’ятками культури та архітектури Почаєва і Кременця.

  Візит Оксани Володимирівни в музей перетворився на цікавий діалог. Це було і прослуховування екскурсії, і знайомство з життєвим і творчим шляхом Поета, що професійно доносила до гості науковий працівник Людмила Охоцька, і запитання та відповіді про наукову й освітню діяльність закладу. На завершення Оксана Володимирівна залишила у «Книзі відгуків» враження: «Висловлюю щиру подяку працівникам музею за теплу зустріч і за бажання зберегти задля прийдешнього покоління зв’язок між Україною та Польщею! Наснаги вам та успіхів! Хай вам щастить. З повагою О. І. Іонова. Міністерство культури України».

100


ВІЗИТ В РАМКАХ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА.

Друк PDF

Тамара СЕНІНА, 

директор музею Юліуша Словацького  

    1  22 липня 2012 року обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в Кременці відвідала група високоповажних представників Республіки Польща. Це був робочий візит з участю п. Малгожати Оміляновської – заступника Міністра Міністерства культури та національної спадщини РП, п. Яцека Мілєра – директора Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та національної спадщини РП, п. Зузанни Пшипковської – асистента пані Міністра, Марціна Зєнєвіча – консула з питань двосторонньої співпраці Генерального Консульства РП у Львові.

    В процесі діалогу із директором музею Тамарою Сеніною велася конкретна розмова про діяльність закладу, напрямки його роботи, структуру, категорію відвідувачів, зв’язки з громадськістю, процес і результати взаємовпливу української та польської культур. Тоді ж науковцем музею Оксаною Зуб була проведена екскурсія по залах музею. Представники делегації ознайомилися з ремонтом внутрішніх приміщень, здійсненим заздалегідь за рахунок фінансування Міністерства культури та національної спадщини РП. Підсумовуючи побачене і почуте, віце-Міністр висловила вдячність за роботу і дбайливе ставлення до приміщення – родинного будинку Словацьких, пам’ятки архітектури кінця ХVІІІ століття. Того дня у музеї відбулася офіційна зустріч із мером Кременця Олексієм Ковальчуком та заступником голови Кременецької районної ради Валерієм Левченком. Гостей цікавила їхня позиція щодо взаємопраці і залучення до спільних проектів щодо розвитку туризму та ін. Пані Малгожата Оміляновська подякувала за уже набуті досягнення в цьому напрямку і побажала плідних звершень на майбутнє.DSC089802

    Візит у Кременець завершився зустріччю із ксьондзом Владиславом римо-католицького костьолу св. Станіслава. Були оглянуті об’єкти, де проводились реставраційні або ж будівельні роботи за фінансового сприяння Міністерства культури та національної спадщини РП: костьол, цвинтар, надгробок пані Ірені Сандецькій, яка протягом всього свого життя служила розвитку польської культури в Кременці. З цією ж метою представники Міністерства культури РП здійснили візити і в інші міста Західної України. Саме так почало втілюватися в реальність проголошення міністром закордонних справ Польщі Р.Сікорським нових пріоритетів зовнішньої політики Польщі на найближчі п'ять років, що працює на розширення сфери партнерства в рамках польсько-українського співробітництва на рівні державної влади, між органами самоврядування, між польським та українським народами.

100  


ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ МУЗЕЮ НА БАТЬКІВЩИНУ ЕНДЖЕЯ СНЯДЕЦЬКОГО

Друк PDF

29 листопада 2014 року представники музею Юліуша Словацького взяли участь у конференції "Сустречи в листопадзе" організованій завідувачкою шкільного музею Енджея Снядецького що у агп Кольчунах Ашмянського району (Білорусь) Тетяною Давідовіч. Конференція відбулася у річницю Енджея Снядецького – лікаря, астронома, хіміка, родина якого була у приязних стосунках із родиною Юліуша Словацького. Донька Енджея Снядецького – Людвіка - перше кохання Юліуша Словацького, їй поет присвятив ряд своїх ліричних творів.

 


 

ІЗ ДРУЖНІМ ВІЗИТОМ

Друк PDF

7 червня 2012 року обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в м. Кременці відвідала Пані Дорота Янішевська-Якубяк – заступник Директора Департаменту Культурної Спадщини  Міністерства Культури Республіки Польщі. До складу представницької групи,

DSC08180

 яку вона очолила, ввійшли Прес-секретар Національного Центру культури - Міхал Лящковскі та голова Правління "КардіоМедіка" - Павел Вільскі.

Це  був дружній візит, під час якого відбулося обговорення деяких питань про підготовку музею по відзначенню його першого десятиріччя - із директором музею Тамарою Сеніною. Торкалися також питань діяльності закладу та проведення майбутнього "Діалогу двох культур - 2012".  (На фото: Тамара Сеніна, Дорота Янішевська-Якубяк, Міхал Лящковскі, Павєл Вільскі)



100


ПРЕДСТАВНИКИ ЄВРОПАРЛАМЕНТУ ВІД ПОЛЬЩІ У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

 Тамара СЕНІНА

директор музею Юліуша Словацького 

 Днями у літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького завітала група представників офіційної польської делегації, в складі семи чоловік, котра перебуває в ці дні в Україні у зв'язку з підготовкою до Євро - 2012. Очолив її Ян Козловські - депутат Європарламенту від Польщі, член комітету з бюджетних питань, відповідальний за гуманітарні зв'язки з Україною. Серед інших був і всесвітньовідомий доктор медицини Чеслав Стоба, автор «Атласу дитячої хірургії», якою користується весь світ. Гості цікавилися діяльністю музею та його планами на майбутнє. Слова захоплення експозицією та екскурсією по залах, проведену науковцем Оленою Гаськевич, пан Ян Козловський та інші залишили у Книзі вражень музею. До відвідин музею відбулася офіційна зустріч у Кременецькій районній раді із головою Андрієм Гуславським. Під час дружньої розмови обговорили ряд важливих проблем, що потребують координації та спільних дій співпраці у перспективі розвитку туризму в краї, спорту, галузі культури та інших питань.

Цього ж дня гості побували на Замковій горі, де мали можливість із висоти пташиного польоту пережити приємні хвилини знайомства з Кременцем.

 100


СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ МУЗЕЮ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО БУДЕ ВІДРЕМОНТОВАНО

Друк PDF

Тамара СЕНІНА, 

директор музею Юліуша Словацького  

polska26 березня 2012 року у музеї Юліуша Словацького відбулася ділова зустріч дирекції музею із представниками Міністерства культури і Національної Спадщини Республіки Польщі. В центрі уваги було обговорення питання про відзначення першого десятиріччя та проведення ремонту приміщення напередодні. Того ж дня делегація в складі:  начальника відділу в справах польської культурної спадщини за кордоном Департаменту Культурної спадщини Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіка Польща Марека Малюхніка, консультанта Йоланти Поль, реставратора Казимира Патеука, а також директора літературно-мистецького музею Юліуша Словацького Тамари Сеніної мала можливість нанести візит у Тернопільську обласну раду. Зустріч відбулася на запрошення голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди. Під час перемовин йшлося 

polska-ternopil

про можливості та обсяги ремонтних робіт у музеї. Гості з Польщі повідомили, що готові фінансово допомогти в цій справі.Олексій Кайда зазначив, що ознакою добросусідських відносин є прагнення оновлення музею спільними зусиллями і українців, і поляків. "Юліуш Словацький – великий син двох народів. Не секрет, що зараз є складною ситуація із фінансуванням закладів культури. Однак, я переконаний, обласна рада сприятиме тому, щоб музей Юліуша Словацького був відремонтований та оновлений", – наголосив Олексій Кайда. Польська делегація подякувала голові обласної ради за запрошення та розуміння важливості ремонту музею, який є одним із найпривабливіших туристичних пам'яток Тернопілля.

 



 100


ЯН СКЛОДОВСЬКИЙ. НА ЛИЖАХ ІЗ ФОТООБ’ЄКТИВОМ

Друк PDF

Тамара СЕНІНА, 

директор музею Юліуша Словацького  

DSC073522Першим гостем літературно-меморіального музею Юліуша Словацького  2012 року,  в січні,  став Ян Тадеуш Склодовський із Варшави – кандидат гуманітарних наук, мистецтвознавець, який віддавна займається вивченням історії польської іконографії, ілюструє книги, багато подорожує. Кременець пан Склодовський відвідує не вперше. Та на цей раз він приїхав із із лижами… Сфотографувати місто зимою…

 То ж усі дні перебування в Кременці були для нього не просто захоплюючими прогулянками по околицях міста і ландшафтах Кременецьких гір. у супроводі працівника музею Станіслава Люткевича. Це була насичена творча робота фотомайстра-професіонала, який, не дивлячись на більш, ніж двадцятиградусний мороз, ловив фотооб’єктивом живописні миті кременецької зими. Фіксував красу гірських снігових вершин, казкові пейзажі, древню архітектуру Кременця, відкриту панораму і глухі закутки міста, тишу лісів та парків, щоб потім знову видати свій черговий фотоальбом, котрий із часом промовлятиме історією… DSC073611

 На тему родинного міста Словацького у Яна Склодовського одне видання уже є: «Кременець – Атени Волинські». Це – досить професійна і талановито продумана та видана книга-альбом, що ілюструє портрети людей із промовистими обличчями, з яких, можна писати цікаві сюжети. Вона представляє також місто у всій його красі та в ; font-size: 12pt;280/spanfont-size: 10pt; font-family: руйнуванні окремих пам’яток; font-size: 12pt;280p style=hr /span style= архітектури … Кременець для пана Яна – особливо притягальне місце, однак, не єдиний об’єкт для фотографування. Він з таким же зацікавленням відвідує Галичину, Покуття, Поділля…



100


ВІЗИТ ГЕНЕРАЛЬНОГО КОНСУЛА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА У ЛЬВОВІ – ДО КРЕМЕНЦЯ

Друк PDF

Тамара СЕНІНА, 

директор музею Юліуша Словацького 

   консул 6 лютого обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в Кременці відвідали: Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд із заступником Войцехом Бєлінським. Оскільки цей візит у музей поета-романтика був першим для Генерального консула, Аліна Шульган (старший науковий працівник, кандидат філологічних наук) ознайомила гостей з його експозицією. На память про зустріч директором закладу були подаровані книги, видані музеєм за роки його діяльності. Розмова, що продовжилася після екскурсії, торкалася питань міжнародної діяльності, співпраці та взаємообміну досвідом роботи українських і польських музейників. консул 2Діалог охоче підтримали представники владних структур Тернопільської області та Кременецького району, які супроводжували представників польської делегації: Василь Павлович Кравець, Юрій Романович Фецович, Валерій Дмитрович Левченко. Своє перебування у родинній садибі Словацький Генеральний консул зафіксував словами у «Книзі відгуків»: «Зустріч із Юліущем Словацьким в такому прекрасному музеї, то хвилююче пережиття і суму, і радості, і пам’яті…»

   Цього ж дня представники польського дипломатичного корпусу відвідали костьол Святого Станіслава в Кременці, Святоуспенську Почаївську лавру. Під час перебування на Кременеччині Генеральний консул провів зустріч із заступником голови районної ради Валерієм Левченком, поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку і Юліушу Словацькому. 

100




ЧЛЕНИ ПОЛЬСЬКОГО КУЛЬТУРНО-ОСВІТНОГО ТОВАРИСТВА (м.ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ) З ДРУЖНІМ ВІЗИТОМ У МУЗЕЇ Ю. СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

 


 

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ В МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

        Спільно із Товариством Відродження польської культури ім. Юліуша Словацького в музеї відбулися урочини святкування Дня Незалежності Польщі. На фото виступає – хор Товариства .